Projekt domu jednorodzinnego z częścią usługową w Trzebnicy

Główną ideą projektu było połączenie dwóch brył o różnym przeznaczeniu użytkowania. W kompleks wchodzi dom jednorodzinny oraz budynek usługowy. Obiekt zaprojektowano tak, aby jak w największym stopniu spełniał wszystkie wymogi funkcjonalne, prawne, budowlane, estetyczne oraz ekonomiczne. Wszystkie działania pozwoliły stworzyć obiekt spełniający oczekiwania jego przyszłych użytkowników.
Oddzielne funkcje obiektu zauważalne są w bryle poprzez manipulacje wysokościami poszczególnych lokali. Budynek jednorodzinny jest jednokondygnacyjny, zaś budynek usługowy dwukondygnacyjny. Różnice można zauważyć także w kolorystyce elewacji.
Wymogiem klienta było usytuowanie budynku usługowego od strony ulicy, natomiast budynek jednorodzinny miał być niezauważalny, zapewniając w ten sposób komfort domownikom.
W domu parterowym ulokowano pokój dzienny z jadalnią z bezpośrednim dostępem z częścią ogrodową, otwartą kuchnią, sypialnię z prywatną garderobą i łazienką, bibliotekę oraz dwustanowiskowym garaż.
W budynku usługowym zlokalizowano na parterze dział sprzedaży, magazyny oraz halę serwisu. Na kondygnacji górnej ulokowano zasadnicze funkcje, jak administracja, dział handlowy. Obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Obiekty zlokalizowano na trzebnickich wzgórzach. Ukształtowanie kompleksu pozwoliło na powiązanie jego wnętrza z otoczeniem. Projekt trawestuje poszanowanie stref funkcjonalny, ale również urbanistycznych.


ObiektDom jednorodzinny z częścią usługowąLokalizacjaTrzebnicaRok2018