Dom w stylu amerykańskim, w Głuchowie Górnym, powiat trzebnicki

Nasza wspaniała klientka zamarzyła o domu inspirowanym stylem amerykańskim podczas swojej podróży po Stanach Zjednoczonych.
Dom parterowy o rozrzeźbionej bryle podzielony jest na dwie części. Pierwsza to przestrzeń publiczna tj. przestronny pokój dzienny z bezpośrednim dostępem do ogrodu. Amerykańska kuchnia, czyli serce całego domu wyposażona jest w popularną „wyspę” kuchenną. Druga część domu to przestrzeń prywatna,przystosowana pod rodzinę o modelu rodzice z dwójką dzieci. W tej części ulokowano 3 sypialnie oraz łazienkę. Klientka zafascynowana wiktoriańskim stylem, postanowiła wykorzystać charakterystyczne elementy w projekcie. Biała weranda zlokalizowana na tyłach domu została zaprojektowana z najdrobniejszymi szczegółami, Uwagę przywiązano do zdobień kolumn ,poręczy oraz elementów więźby dachowej. Podobne ornamenty można zauważyć przed głównym wejściem.
Marzeniem klientki były duże przeszklenia ze szprosami, aby móc podziwiać przepiękne widoki ze wzgórza, na którym ma powstać omawiany budynek.


ObiektDom jednorodzinnyLokalizacjaGłuchów DolnyRok2017